Monday, March 18, 2019
 
Minimize
2018 Day of Guns Winners

1. Huber Christensen, Harrisburg Oregon #30

BG SILVER MATTE HUNTER 12GA 3/28" VR

2. Tyson Ames Skagway, AK #631

BG A512GA 3.5/26"VRINVDS-3 REALTREE

3. Phyliss Johnson Valdez, AK #55

BG BPS FIELD 12GA 3/28" VR INV+3

4. George Reifenstein Juneau, AK #370

S&W M&P9 PC 9MM 4.25" 17 SH BLK

5. Hew Clark Morris CT #424

S&W 629 DELUXE .44 MAG 6" AS 6-SHOT

6. Erik Skilbred Valdez, AK #411

S&W 29 .44 MAG 4" AS 6-SHOT BLUE

7. Ken Wettstein Sterling, CO #422

S&W 60 .357 3" 5-SHOT SS BLACK

8. Dan Davis North Pole, AK $433

S&W 500 .500SW 6.5" AS 5-SHOT

9. Bob Landopoulos Seward, AK #754

RUGER M77 HAWKEYE COMPACT .308

10. Jessie Halterman Fort Greely, AK #653

S&W PRO SERIES 60 .357 3" AS NIGHT SGT

11. Matt Scott Unalaska, AK #501

MARLIN 1895G .45/7018.5" 4-SHOT

12. Dean Bean Delta Junction, AK #660

SAVAGE 116 TROPHY HUNTER XP SIS 22"

13. Ross Lane Kasilof, AK #221

STEVENS 555 O/U 28GA 26" MC5

14. Jack Kirlin South Carolina #49

REM 700ADL SYNTHETIC .243 WIN

15. Jason Kordus Unalaska, AK #778

SIG P320 9MM LUGER 3.9" NIGHT SGT

16. Wayne Greenstreet Skagway, AK #634

SAVAGEA17 .17HMR SPORTER 22"

17. Jeanne Walden Anchorage, AK #22

RUGER SPR REDHAWK ALASKAN .44 MAG

18. J West Nome, AK #283

RUGER SP101 .357 MAG 4.20" ADJ.

19. Tim Cochran Skagway, AK #607

FN FNX-45 TACTICAL DA/SA MS .45ACP NS

20. Adam Smith Skagway, AK #632

RUGER SR1911 .45ACP FS 7-SHOT COMM

21. Hubert Christensen Harrisburg, OR #30

REM 870SPS SUPERMAG 12GA 3.5/23"RS

22. Dominique Sones Sitka, AK #3

REM 700SPS VARMINT .308 WIN 26"HB

23. Byron Olander ?? #513

REM 700 5-R SIS .300WM 24" PRECISION

24. Erin Scheidt Valdez, AK #312

BERGARA HMR .308 WIN MINI CHASSIS

25. Phil Zimmerman Seward, AK #742

BERGARA B-14 RIDGE 6.5CM 24"

26. Sherill Baxter Juneau #345

SIG P226 9MM 4.4" NIGHT SIGHT

27. Matt Toy Fairbanks, AK #116;

SOG HENRY GOLDENBOY LEVER .22LR

28. Christina Dixon Girdwood, AK #272

HENRY BIG BOY LEVER RIFLE .44 MAG/SPL

29. Jerry Lopez Green Valley, AZ #142

BERETTA A300 OUTLANDER 12GA 3/28"VR

30. Linda Calver Skagway, AK #611

BERETTA M9A3 FS 9MM 5.2" NS 17-SHOT

31. Bob Cushen Unalaska, AK #519

TIKKA T3X HUNTER 7MM RM 24.3"

32. Steve Crouch North Pole, AK #136

TIKKAT3X LITE .300WSM 24.3"

33. Ronald Schuckener?? North Pole, AK #559

GLOCK 19 9MM GEN4 FIXED SIGHTS 15-SH

34. Burnie Weathers Seward, AK #748

GLOCK 43 9MM LUGER FS 6-SHOT

35. Case Krisa North Pole, AK #545

SF 1911A1 OPERATOR .45ACP 5" FNS 7-SH

36. Casey Burke Bethel, AK #822

GLOCK 41 .45ACP GEN-4 MOS ADJ SGT

37. Rych Clime Douglas, AK #476

WBY VANGUARD STAINLESS .300WIN MAG

38. Theodore Westlake ?? #104

SF XDM COMPETITION 9MM LUGER 5.25"

39. Ryan Ambacher Valdez, AK #324

SF XDS MOD.2 .45ACP 3.3" FIBER OPT SGT

40. Rich Frye Valdez, AK #306

EOTECH 512 HOLOGRAPHIC SIGHT

41. Chad Zirlinski Fairbanks, AK 548

SIG OPTICS LASER RANGEFINDER KILO 2200

 

 Print  
Home   |   Day of Guns Raffle   |   Fire Memorial   |   Members   |   Member Benefits   |   Join The ASFA   |   Volunteer   |   Jobs
Copyright 2016-2017 Alaska State Firefighter's Association